Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. ZINKOVÁ ANODA

ZINKOVÁ ANODA

ZINKOVÁ ANODA / Z-N-A

Záruka 5 let

Životnost 5-0 let, po 5 letech odborná kontrola a odhad zbývající životnosti.

Kromě velmi účinné hlavní funkce bránění zarůstání potrubí vodním kamenem a změkčení tvrdé vody přináší uživateli další funkce- ochranu potrubí proti koroziochranu proti množení bakterií v potrubí, zdravotní přínost v podobě zinkových iontůjak v pitné vodě, tak v užitkové - pokožka, vlasy...

Z-N-A upraví tvrdou vodu tak, že změní strukturu vápníkových iontů na aragonit. Několik mikronů velké krystaly vápníku v této podobě se již nemají schopnost usazovat v podobě vodního kamene. Ve vodě však vápník zůstane a v pitné vodě nechybí, protože po vypití se aragonit opět rozpustí a z pitného hlediska se voda chová tak, jako by upravena nebyla a z užitkového hlediska je upravena ideálně, je měkká, netvoří vodní kámen. Pokud je voda extrémně tvrdá a je přínosné část vápníku z pitné vody odstranit, je možno zařadit za Z-N-A jemný mechanický filtr (o hrubosti cca 5 mikronů), který odfiltruje větší část aragonizovaného vápníku a voda pak bude měkká i z hlediska pitného. Tento filtr je možno zařadit jak centrálně přímo za Z-N-A, nebo až do kuchyně před baterii mezi roháček studené vody a vodovodní baterii.

Funkce ZINKOVÉ ANODY  Z-N-A

Ochrana proti množení bakterií v potrubí: Působením Z-N-A dochází k pozvolnému vyčištění potrubí od vodního kamene, čímž se odstraní již samotný prostor pro množení bakterií, protože inkrustace vodním kamenem má obrovský povrch a bakterie ho často osidlují. Ale navíc díky obsahu příznivých iontů zinku je voda upravená a ochráněna proti množení bakterií, Z-N-A je tedy vhodná nejen u vodovodně upravené vody, ale i u studniční vody, pro prevenci pomnožení bakterií. (Tam, kde je studna kontaminovaná bakteriemi masivně, je potřeba dezinfekci řešit jiným způsobem Z-N-A následně funguje v potrubí jako prevence. U studniční vody je třeba vždy vycházet z rozboru vody a na základě rozboru usoudit, zda postačí preventivní funkce Z-N-A nebo je potřeba vodu nejprve chlorovat či upravovat UV sterilizací.)


Ochrana pozinkovaného i měděného potrubí proti korozi: úpravou vody v anodovém zařízení Z-N-A se předchází velmi časté a destruktivní bodové korozi pozinkovaného a v některých případech i měděného potrubí. Tím se předejde vysokým nákladům na výměnu potrubí včetně náročných stavebních prací, sekání, obkládání a podobně.


Zdravotní přínos zinkových iontů: zatímco vedlejší efekty zařízení pro změkčení vody na jiných principech než anodovém jsou spíše negativní, u Z-N-A dochází k několikanásobnému přínosu pro uživatele a jedním z nich je i obohacení pitné vody fyziologickým množstvím iontů zinku, které mají příznivý účinek na zdraví, protože zinek v paletě stopových prvků často chybí a je pro zdraví velmi důležitý.
odkaz na Wikipedii o zinku.

 

 

 

 

O čistotu vody se staráme již více než 15 let

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt 
ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco 
laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur 
adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. 
Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea 
commodo consequat.

Více o nás

 

 

 

Při nákupu nad 3000 Kč doprava zdarma! Platit můžete kartami

SIONEX plus CZ, s.r.o.
Murmanská 4
Praha 10, 100 00

Odborné poradenství
Potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte se zeptat
Potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte se zeptat
© 2021 BezvaVoda.cz Všechna práva vyhrazena. Eshop rychle design na míru: PoradnyWeb.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz