Úvod » ZINKOVÁ ANODA

ZINKOVÁ ANODA

ZINKOVÁ ANODA / Z-N-A

Záruka 5 let

Životnost 5-0 let, po 5 letech odborná kontrola a odhad zbývající životnosti.

Kromě velmi účinné hlavní funkce bránění zarůstání potrubí vodním kamenem a změkčení tvrdé vody přináší uživateli další funkce- ochranu potrubí proti koroziochranu proti množení bakterií v potrubí, zdravotní přínost v podobě zinkových iontůjak v pitné vodě, tak v užitkové - pokožka, vlasy...

Z-N-A upraví tvrdou vodu tak, že změní strukturu vápníkových iontů na aragonit. Několik mikronů velké krystaly vápníku v této podobě se již nemají schopnost usazovat v podobě vodního kamene. Ve vodě však vápník zůstane a v pitné vodě nechybí, protože po vypití se aragonit opět rozpustí a z pitného hlediska se voda chová tak, jako by upravena nebyla a z užitkového hlediska je upravena ideálně, je měkká, netvoří vodní kámen. Pokud je voda extrémně tvrdá a je přínosné část vápníku z pitné vody odstranit, je možno zařadit za Z-N-A jemný mechanický filtr (o hrubosti cca 5 mikronů), který odfiltruje větší část aragonizovaného vápníku a voda pak bude měkká i z hlediska pitného. Tento filtr je možno zařadit jak centrálně přímo za Z-N-A, nebo až do kuchyně před baterii mezi roháček studené vody a vodovodní baterii.

Funkce ZINKOVÉ ANODY  Z-N-A

Ochrana proti množení bakterií v potrubí: Působením Z-N-A dochází k pozvolnému vyčištění potrubí od vodního kamene, čímž se odstraní již samotný prostor pro množení bakterií, protože inkrustace vodním kamenem má obrovský povrch a bakterie ho často osidlují. Ale navíc díky obsahu příznivých iontů zinku je voda upravená a ochráněna proti množení bakterií, Z-N-A je tedy vhodná nejen u vodovodně upravené vody, ale i u studniční vody, pro prevenci pomnožení bakterií. (Tam, kde je studna kontaminovaná bakteriemi masivně, je potřeba dezinfekci řešit jiným způsobem Z-N-A následně funguje v potrubí jako prevence. U studniční vody je třeba vždy vycházet z rozboru vody a na základě rozboru usoudit, zda postačí preventivní funkce Z-N-A nebo je potřeba vodu nejprve chlorovat či upravovat UV sterilizací.)


Ochrana pozinkovaného i měděného potrubí proti korozi: úpravou vody v anodovém zařízení Z-N-A se předchází velmi časté a destruktivní bodové korozi pozinkovaného a v některých případech i měděného potrubí. Tím se předejde vysokým nákladům na výměnu potrubí včetně náročných stavebních prací, sekání, obkládání a podobně.


Zdravotní přínos zinkových iontů: zatímco vedlejší efekty zařízení pro změkčení vody na jiných principech než anodovém jsou spíše negativní, u Z-N-A dochází k několikanásobnému přínosu pro uživatele a jedním z nich je i obohacení pitné vody fyziologickým množstvím iontů zinku, které mají příznivý účinek na zdraví, protože zinek v paletě stopových prvků často chybí a je pro zdraví velmi důležitý.
odkaz na Wikipedii o zinku.